Župa sv. Ilije Proroka Stolac podsjeća vjernike na važnost Tjedna protiv psovke, koji se tradicionalno obilježava u korizmenom vremenu, u razdoblju od Gluhe nedjelje do Cvjetnice.
Ova pobožna inicijativa ima dugu povijest. Još 1958. godine tadašnji mostarsko-duvanjski biskup Petar Čule donio je odredbu o obilježavanju Tjedna protiv psovke. Tu je praksu 2007. godine obnovio i dodatno potaknuo biskup Ratko Perić.
Tom prilikom biskup Perić pozvao je svećenike, redovnike i redovnice, kao i sve katoličke vjernike, da ovo razdoblje posvete molitvi kao zadovoljštini za uvrede, bogohule i svetogrđa koja se čine kroz psovku.
Vjernici se potiču da tijekom ovog tjedna sudjeluju u pobožnostima kao što su klanjanje Presvetom oltarskom sakramentu, Križni put, molitva krunice i druge osobne i zajedničke molitve, kako bi se izgradio dublji odnos s Bogom i promicala kultura poštovanja i dostojanstva u govoru.
Iz Župa sv. Ilije Proroka Stolac poručuju kako je ovo prigoda da se vjernici dodatno zamisle nad snagom riječi te kroz molitvu i osobni primjer doprinesu smanjenju psovke u svakodnevnom životu./Stolac.city


