Iz Udruge Budi mi prijatelj Stolac uputili su emotivno priopćenje povodom obilježavanja Svjetskog dana osoba s Down sindromom, istaknuvši ponos i zahvalnost učenicima Osnovne škole Ravno koji su i ove godine pokazali veliko srce.
Naime, vrijedni učenici su vlastitim rukama izrađivali privjeske, narukvice i pripremali slatkiše, koje su potom s puno ljubavi ponudili na prodaju. Njihov trud, kreativnost i nesebičnost rezultirali su prikupljenim iznosom od 800 KM, koji je doniran Udruzi „Budi mi prijatelj“.
Iz Udruge su zahvalili svima koji su sudjelovali u ovoj hvalevrijednoj akciji:
„Hvala od srca našoj djeci koja su pokazala što znači empatija i zajedništvo, učiteljicama na predanom radu i podršci, roditeljima koji su uvijek uz nas, kao i svima koji su sudjelovali kupovinom i na taj način podržali ovu predivnu akciju“, poručili su.
Ova inicijativa još jednom potvrđuje kako se najvažnije životne vrijednosti – ljubav, razumijevanje i prihvaćanje – uče od najranije dobi, a učenici iz Ravnog svojim su primjerom pokazali koliko male geste mogu imati veliko značenje./Stolac.city


