Sutra, 13. prosinca u 12:00, na dobro poznatoj lokaciji u Gradskom parku Stolac, održat će se tradicionalno Humanitarno kuhanje.
Ovo je događaj koji svake godine okupi veliki broj ekipa iz ustanova i udruga Grada Stoca, koje se rado uključuju u pripremu tradicionalnih jela i zajedničko humanitarno djelovanje.
Sudionici svojim angažmanom, trudom i kreativnošću iz godine u godinu doprinose tome da humanitarno kuhanje u Stocu bude jedan od najposjećenijih i najomiljenijih adventskih događaja.
Evo šta očekuje posjetitelje:
– Prate pripremu tradicionalnih jela uživo
– Kušaju domaće specijalitete
– Upoznaju se sa tradicionalnim tehnikama kuhanja i običajima
– Druže se u ugodnoj blagdanskoj atmosferi
Svi posjetitelji će, između ostalog, imati priliku kušati čobanac, lešo, fritule, grah, rožoto, kuhano vino, sarmu. U ponudi će bit i razna pića.
Ovo je već tradicionalni događaj u Stocu koji je humanitarnog karaktera te će cjelokupan prikupljeni novac biti darovan najpotrebitijim iz grada Stoca. Vjerujemo kako će lijepo vrijeme i ugodni mirisi privući mnoge posjetitelje u središte grada na Bregavi, kazali su organizatori.
Vidimo se u Stocu!/Stolac.city


