Grad Stolac potpisao ugovor o izgradnji višenamjenske sportske dvorane u Stocu

Povezane vijesti

OŠ Crnići: Domagoj Raguž izabran za učenika generacije

Na sjednici Učiteljskog vijeća Osnovne škole Crnići, održanoj 21.svibnja...

Kvar na vodovodnoj mreži: Prenj-Strajnik bez vode do 11 sati

Komunalno Stolac obavještava korisnike da je zbog vanrednog kvara...

Podijelite vijest

U utorak, 17. lipnja 2025. godine, u Federalnom ministarstvu kulture i sporta upriličeno je svečano potpisivanje ugovora o sufinanciranju projekta „Izgradnja višenamjenske sportske dvorane u Stocu“.

Ugovor su potpisali ministrica Sanja Vlaisavljević i gradonačelnik Stoca, Stjepan Bošković. Sredstva u iznosu od 2.980.056,89 KM dodijeljena sukladno Odluci Vlade Federacije Bosne i Hercegovine o izboru korisnika sredstava – „Kapitalni transferi drugim razinama vlasti i fondovima – Izgradnja, adaptacija i rekonstrukcija sportske infrastrukture“.

- Oglas-

Ovaj značajan infrastrukturni projekt označava značajan korak naprijed za razvoj sporta i rekreacije u našem gradu. Dvorana će služiti kao multifunkcionalni prostor za različite sportove i društvene događaje, te kao mjesto okupljanja i povezivanja lokalne zajednice.

Nakon potpisivanja, ministrica i gradonačelnik razgovarali su o narednim fazama projekta, s naglaskom na transparentnost, dinamiku izvođenja radova i uključivanje lokalne zajednice u daljnje planiranje. Poseban akcent stavljen je na potrebu stvaranja kvalitetnog prostora za mlade, koji će moći koristiti ovu dvoranu kako u edukativne, tako i u rekreativne svrhe.

Ministrica je izrazila zadovoljstvo zbog uspješne suradnje s Gradom Stocem, naglasivši kako je ulaganje u sportsku infrastrukturu jedan od prioriteta Ministarstva. Gradonačelnik Bošković zahvalio je Ministarstvu na potpori, istaknuvši kako će ovaj projekt imati dugoročan značaj za cijelu regiju.

- Oglas 2 -
spot_img