Jučer, 7. siječnja, u 11:40 sati izbio je požar na dimnjaku stambene zgrade u ulici Humska bb u Stocu. Intervencijom DVD Stolac požar je uspješno ugašen u 12:30 sati.
U akciji gašenja sudjelovala su tri vatrogasca s jednim vatrogasnim vozilom. Zahvaljujući njihovoj reakciji, požar nije prouzročio veće štete.
Iz DVD-a Stolac ponovno apeliraju na građane da redovito održavaju i čiste dimnjake, posebno tijekom zimskih mjeseci, kako bi se spriječili ovakvi incidenti. Redovita briga o dimnjacima ne samo da osigurava veću sigurnost nego i sprječava ozbiljnije posljedice po imovinu i živote stanara.
Srećom, u ovom događaju nije bilo ozlijeđenih./Stolac.city


