Na groblju u Boljunima u župi Stolac povodom spomendana nebeskog zaštitnika Sv. Vida slavljena je, 15. lipnja, sv. Misa.
Svetu Misu služio je don Gordan Božić, župnik stolački.
Na sv. Misi sudjelovalo je nekoliko desetaka vjernika, skupilo se dosta kako mještana, tako gostiju i prijatelja. Pod sv. Misom okupljeni puk je pobožno molio i skladno pjevao. Poslije sv. Mise domaćini su pozvali svoje goste i prijatelje na obiteljsku gozbu. Župnik je na kraju čestitao blagdan, sv. Vida kako domaćima tako i gostima i prijateljima i zaželio svima ugodno, lijepo i prijateljsko vidovdansko poslijepodne.
Neka ovi zdravi i lijepi hercegovački običaji, potraju i u budućnosti!/Stolac.city


