FOTO| Jučer u središtu Stoca odana počast žrtvama Vukovara i Škabrnje

Povezane vijesti

OŠ Crnići: Domagoj Raguž izabran za učenika generacije

Na sjednici Učiteljskog vijeća Osnovne škole Crnići, održanoj 21.svibnja...

Kvar na vodovodnoj mreži: Prenj-Strajnik bez vode do 11 sati

Komunalno Stolac obavještava korisnike da je zbog vanrednog kvara...

Podijelite vijest

U središtu Stoca sinoć je, s početkom u 18 sati, ispred spomenika poginulim braniteljima, održana dostojanstvena večer sjećanja posvećena žrtvama Vukovara i Škabrnje, kao i obilježavanju obljetnice utemeljenja Hrvatske zajednice Herceg-Bosne.

Više stotina Stočana okupilo se kako bi paljenjem svijeća i molitvom izrazili zahvalnost i trajno sjećanje na sve koji su svoj život položili za slobodu svog naroda.

- Oglas-

Tišina je ispunila centar grada dok su se svijeće nizale uz spomenik. Molitvu je predvodio i prigodnu riječ uputio don Gordan Božić, stolački župnik, koji je svojim riječima prizvao mir i zahvalnost prema žrtvi hrvatskih branitelja, posebno onih koji su stradali u Vukovaru i Škabrnji. Istaknuo je kako je obveza svih generacija njegovati uspomenu na hrabrost i žrtvu te u miru graditi budućnost koja će biti dostojna onih koji su dali najviše što se može dati, vlastiti život.

Večer je završila u tišini, uz plamen svijeća koji je ostao gorjeti kao simbol trajnog sjećanja i poštovanja./Stolac.city

- Oglas 2 -
spot_img