FOTO| Graditeljstvo Božić pobjednik MT Stolac 2025., Mirko Marić igrač turnira

Povezane vijesti

Federalno ministarstvo kulture i sporta: 160.000 KM za projekte povezane sa Stocem

Federalno ministarstvo kulture i sporta objavilo je rezultate Javnog...

Engleska bolja od Hrvatske: Vatreni se odlično držali, ali turnir otvaraju porazom

Hrvatska nogometna reprezentacija u utakmici 1. kola skupine L na Svjetskom nogometnom...

Tisuće hrvatskih navijača preplavile Dallas

Tisuće hrvatskih navijača preplavile su u utorak središte Dallasa...

SIPA pretresa u Mostaru i Stocu: Uključena i policija HNŽ-a

Na području Stoca i Mostara u tijeku je akcija...

Podijelite vijest

Stolac je u subotu, 19. srpnja 2025., bio središte sportskih zbivanja – uz odličnu atmosferu, velik broj gledatelja i napete utakmice, završena je još jedna iznimno uspješna sezona Malonogometnog turnira “Stolac 2025.”.

Završna večer započela je utakmicama dječjeg dijela turnira.

- Oglas-

U borbi za treće mjesto slavila je ekipa ŠN Limači Čapljina protiv HNK Stolac, dok su u uzbudljivom finalu snage odmjerile ekipe Zahumlje Trebinje i Župski stršljeni. Nakon sjajne igre i velike borbenosti, pehar pobjednika odnijeli su Župski stršljeni, ostavivši Zahumlje na drugom mjestu. Djeci su nagrade i priznanja uručili organizatori turnira, uz veliki pljesak prisutne publike koja je s oduševljenjem ispratila njihove nastupe.

U seniorskoj konkurenciji za treće mjesto odigrana je vrlo efikasna utakmica u kojoj je ekipa Metković uvjerljivo svladala domaću momčad Narentas LED Display Stolac rezultatom 7:2, predvođena raspoloženim Mihovilom Šutalom koji je postigao čak četiri pogotka.

Veliko finale turnira opravdalo je sva očekivanja. U možda i najkvalitetnijem finalu posljednjih godina, ekipa Graditeljstvo Božić, za koju su igrali domaći igrači Martin Bošković, Toni Čolić, Bojan Raguž, Ivan Raguž i Mirko Marić, slavila je protiv jake ekipe The Basement Club iz Čitluka rezultatom 4:2, javlja Stolac.city.

Dvostruki strijelci za Graditeljstvo Božić bili su David Barbarić i Mirko Marić, dok je za Čitlučane precizan bio Josip Sesar. Utakmica je obilovala akcijama, preokretima i odličnim potezima, a publika je uživala u pravom sportskom spektaklu kakav se rijetko viđa.

Odmah po završetku finala održano je i izvlačenje bogate tombole koja je dodatno podigla atmosferu. Glavna nagrada iznosila je čak 1000 KM, a među ostalim nagradama našli su se mobiteli, bonovi za gorivo i servise, večere za četvero, alati i još mnogo toga. Izvlačenje je izazvalo veliko zanimanje i dodatno nagradilo brojne prisutne.

Nagrade za seniorski dio turnira dodijelio je osobno gradonačelnik Stoca, Stjepan Bošković, koji je čestitao svim ekipama na odličnoj igri i fer natjecanju. Gradonačelnik je ujedno uručio i priznanja najboljim pojedincima turnira:

Igrač turnira: Mirko Marić (Graditeljstvo Božić)

Vratar turnira: Marko Vučić (Graditeljstvo Božić)

Strijelac turnira: Josip Bošković (The Basement Club)

Turnir je i ove godine pokazao koliko sport može povezati ljude i stvoriti nezaboravne trenutke. Veliki broj gledatelja, navijača i prijatelja nogometa ispunio je tribine i stvorio pravu sportsku feštu. Organizatori zaslužuju sve pohvale za trud, predanost i besprijekornu organizaciju još jednog izdanja turnira koji svake godine raste i dobiva na značaju./Stolac.city

- Oglas 2 -
spot_img