Danas, u subotu 13. prosinca, u Gradskom parku u Stocu održano je tradicionalno dobrotvorno kuhanje, u sklopu manifestacije Advent u Stocu, koje je okupilo velik broj građana i još jednom pokazalo snagu zajedništva i solidarnosti u našem gradu. Već od 12 sati posjetitelji su imali priliku uživati u bogatoj gastronomskoj ponudi koju su s puno truda i dobre volje pripremile brojne gradske ustanove, udruge i organizacije, piše Stolac.city.
Na stolovima su se našla razna jela, od rižota, čobanca, sarme, kiselog kupusa s kobasicama i graha, do lešo mesa, sporo pečenog mesa, fritula, palačinaka i uštipaka, a blagdanski ugođaj upotpunili su kuhano vino i topli napici. Raznolika ponuda privukla je brojne Stočane svih generacija, koji su se zadržavali u parku, družili i uživali u predblagdanskoj atmosferi.
U dobrotvornom kuhanju sudjelovali su Gradska uprava Stolac, Komunalno Stolac, Dom zdravlja Stolac, JU Centar za kulturu i sport Stolac, Dječji vrtić Stolac, Srednja škola Stolac, Vatrogasci Stolac, HKUD Stolac, Vidoštačke kraljice, Vitezovi hercega Stjepana Kosače – Stolačka tarča, Mladež HDZ-a BiH te branitelji HVO-a Stolac, čime je još jednom potvrđena snažna povezanost svih dijelova lokalne zajednice.
Događaj su službeno otvorili stolački župnik don Gordan Božić, koji je blagoslovio pripremljena jela i okupljene, te ravnatelj JU Centar za kulturu i sport Stolac Nikola Vujnović. U ugodnom i toplom ozračju, ispunjenom smijehom i razgovorom, brojni građani su svojim dolaskom podržali humanitarni karakter događaja i zajednički zakoračili u blagdansko vrijeme.
Dobrotvorno kuhanje u Gradskom parku još je jednom potvrdilo da Stolac njeguje duh zajedništva i solidarnosti, osobito uoči božićnih blagdana, kada je najvažnije biti zajedno i misliti jedni na druge./Stolac.city


