Dan sjećanja na ljubuške žrtve Stolačke bojišnice

Povezane vijesti

OŠ Crnići: Domagoj Raguž izabran za učenika generacije

Na sjednici Učiteljskog vijeća Osnovne škole Crnići, održanoj 21.svibnja...

Kvar na vodovodnoj mreži: Prenj-Strajnik bez vode do 11 sati

Komunalno Stolac obavještava korisnike da je zbog vanrednog kvara...

Podijelite vijest

Dan zahvale i sjećanja na sve ljubuške žrtve iz Domovinskog rata poginule na “Stolačkoj bojišnici” obilježen je u nedjelju u organizaciji udruga iz Domovinskog rata i grada Ljubuškog.

Svoje živote na Stolačkoj bojišnici izgubilo je sedam Ljubušaka: Mladen Šimović, Dragan Dževlan, Stojan Matić, Željko Ereš, Goran Granić, Pero Bebek i Stanko Vukojević.

- Oglas-

Na spomen obilježje na Drenovcu cvijeće su položili i svijeće zapalili članovi obitelji poginulih branitelja, predstavnici 51. Domobranske pukovnije “Stjepan Radić” Ljubuški, predstavnici udruga proisteklih iz Domovinskog rata grada Ljubuškog, predstavnici ostalih braniteljskih udruga, čelnici grada Ljubuškog na čelu s gradonačelnikom Vedranom Markotićem i predsjednikom Gradskog vijeća Tihomirom Kvesićem, županijski dužnosnici na čelu s ministricom financija i dopredsjednicom Vlade Blagicom Leko i ministrom Unutarnjih poslova Mladenom Bebekom, te rodbina, suborci i prijatelji.

Prigodnu molitvu kod Spomen obilježja predvodio je fra Vinko Baćak, a jutros je u crkvi sv. Ante na Humcu služena sveta misa za poginule branitelje.

Organizator Dana sjećanja i komemoracije je Služba za branitelje grada Ljubuškog i udruge proistekle iz Domovinskog rata.

- Oglas 2 -
spot_img