Sheriff izbacio Zrinjski iz kvalifikacija Lige prvaka

Posuška desetka, treće međunarodno natjecanje u trčanju u Posušje...

FOTO| Pionirima HNK Stolac uručene medalje i pehar prvaka 1. Županijske lige

Na revijalnoj humanitarnoj utakmici seniora HNK Stolac i navijača...

MT Bobanovo 2024: Večeras na rasporedu tri utakmice

Na Malonogometnom turniru Bobanovo 2024. Miroslav Mico Stjepić danas...

Hrvatska doživjela težak poraz od Španjolske na otvaranju Eura

Hrvatska nogometna reprezentacija otvorila je Europsko prvenstvo porazom, u...

Podijelite vijest

Sheriff iz Tiraspola pobijedio je u uzvratnom susretu prvog kola kvalifikacija Uefine Lige prvaka Zrinjski rezultatom 1:0 i plasirao se u sljedeću rundu.

Za razliku od prve utakmice u Mostaru, koja je završila bez pogodaka, Sheriff je u uzvratu bio puno opasniji posebice u prvom poluvremenu.

- Oglas-

Prvak Moldavije do vodstva je došao u 22. minuti. Nakon Sheriffovog udarca iz kuta Igor Savić nespretno je reagirao ispred svog gola i glavom poslao loptu u vlastitu mrežu.

Samo dvije minute kasnije Zrinjski je mogao do izjednačenja. Dugački pas s polovice Mostaraca pronašao je Nemanju Bilbiju na drugom kraju terena. Napadač Plemića oslobodio se svoga čuvara i šutirao s desetak metara, ali je lopta otišla preko gola.

Nakon odmora nogometaši bh. prvaka preuzeli su inicijativu i potisnuli su Sheriff u njegovu polovicu.

Iz tog pritiska u 65. minuti izrodila se solidna prilika. Mario Tičinović pronašao je Bilbiju pred vratima domaćih, a napadač Zrinjskog glavom je s pet metara šutirao u vratara Razaka Abaloru.

Sljedeću veliku priliku Zrinjski je imao u 76. minuti. Nakon udarca iz kuta lopta je došla do Karla Kamenar koji je šutirao s ruba kaznenog prostora, ali je lopta otišla pored vratnice.

U 79. minuti Sheriff je mogao uduplati vodstvo. Cedric Badolo lažnjakom se oslobodio svoga čuvara, šutirao je iskosa, ali ravno u Josipa Čondrića.

U sudačkoj nadoknadi Sheriff je imao još jednu stopostotnu šansu. U situaciji jedan-na-jedan Momo Yansane nije uspio svladati Čondrića pa je utakmica završila rezultatom 1:0.

Prema svemu viđenom u dvije utakmice trener Zrinjskog Sergej Jakirović ima za čime žaliti. Plemići su se pokazali ravnopravnim protivnikom, ako ne i boljim, ali na kraju nisu uspjeli u 180 minuta doći do pogotka.

Zrinjski će nakon ispadanja iz kvalifikacija za Ligu prvaka natjecanje u Europi nastaviti u drugom kolu kvalifikacija za Konferencijsku ligu.