MT Bobanovo 2024: Večeras na rasporedu tri utakmice

Na Malonogometnom turniru Bobanovo 2024. Miroslav Mico Stjepić danas...

Hrvatska doživjela težak poraz od Španjolske na otvaranju Eura

Hrvatska nogometna reprezentacija otvorila je Europsko prvenstvo porazom, u...

U nedjelju revijalna humanitarna utakmica navijača protiv HNK Stolac i druženje

MT Bobanovo 2024: Danas nastavak turnira, pogledajte raspored utakmica

Nikola Katić: Ponosan sam na svoje prve nastupe za BiH

Nikola Katić (27) debitirao je za A reprezentaciju BiH...

Podijelite vijest

Najbolji hrvatski tenisač Marin Čilić bez suviše stresa je odradio dvoboj prvog kola Roland Garrosa pobijedivši Mađara Attilu Balazsa 6-0, 6-1, 6-2.

Čilić je za pobjedu protiv 33-godišnjeg Mađara, trenutačno 255. tenisača svijeta, trebao tek sat i pol igre.

- Oglas-

Marin je tijekom susreta čak osam puta oduzimao servis svom suparniku koji je imao tek jednu neiskorištenu break loptu.

Čilić je sjajno ušao u meč i prvi set je dobio “metlom”. U drugom setu je poveo 4-0, pa izgubo jedan gem, da bi zaključio set s još dva gema u nizu.

U trećem setu je Čilić krenuo sa 3-0, imao je i 4-1, a kod rezultata 4-2 osvojio je još dva uzatopna gema za konačnih 6-2 i 3-0 u setovima.
Bio je to njihov prvi međusobni okršaj. Protivnik u drugom kolu bit će mu pobjednik meča između Mađara Martona Fucsovicsa i Francuza Geoffreyja Blancaneauxa.

Marin je u dosadašnjih 15 nastupa na Roland Garrosu dva puta dogurao do četvrtfinala (2017, 2018). Nešto ranije plasman u 2. kolo izborio je i Borna Gojo (ATP-223.) koji je nakon pet sati igre sa 6-4, 6-7(3), 6-7(4), 7-6(4), 6-4 porazio Talijana Alessandra Giannessija (ATP-173.).

Ovo je najbolji rezultat Goje na Roland Garrosu, odnosno na nekom grand slam turniru, a u drugom kolu u Parizu će igrati protiv srpskog tenisača Filipa Krajinovića, 55. na ATP ljestvici i to će biti njihov prvi međusobni ogled.