Tomislav Bošković iz Stoca: Studenti, manje noćnih klubova, a više učenja! Rektorova nagrada za mene je puno više od papira

Povezane vijesti

Podijelite vijest

Rektorova nagrada Sveučilišta u Mostaru, koja se dodjeljuje studentima koji tijekom akademske godine ostvaruju izvanredne rezultate, za akademsku 2024./2025. dodijeljena je 23 studenta, a ekipa portala Večernji ba predstavlja ih pojedinačno na svojim stranicama. Među dobitnicima ove prestižne nagrade nalazi se i Tomislav Bošković, 22-godišnjak iz Crnića, Stolac.

Tomislav je student 1. godine diplomskog studija na Sveučilištu u Mostaru, smjer Promet i logistika, specijalizacija Cestovni promet. Iako nije očekivao ovakvo priznanje, Tomislav ističe kako mu je dobivanje Rektorove nagrade izuzetno značilo, a ponosni na njegov uspjeh osobito su roditelji majka Marinka i otac Boro.

- Oglas-

“Za mene, Rektorova nagrada znači puno više od običnog papira. Iskreno, nisam se nadao da ću je dobiti, ali kada sam vidio da sam prošao, bio sam izuzetno sretan”, kaže Tomislav.

Govoreći o svom akademskom putu, Tomislav priznaje da nije bilo posebnih vanjskih faktora koji su utjecali na njegov uspjeh.

“Iskreno, nije bilo nekih posebnih načina, a učenje je ono što je osnovno. A ono što je utjecalo na uspjeh bila je i sreća”, kaže Tomislav.

Gledajući prema budućnosti, Tomislav se nada da će završiti svoje studije u naredne dvije godine te pokušati ostvariti još neki akademski uspjeh.

“U narednim godinama želim završiti još dvije godine studija i možda sljedeće godine pokušati dobiti Dekanovu nagradu ili neku drugu vrstu priznanja. Nakon studija, razmišljam o karijeri u pošti ili policiji”, dodaje Tomislav.

Tomislav ima jasnu poruku za svoje kolege studente koji tek počinju svoj akademski put.

“Poruka studentima bila bi da budu uporni i marljivi u učenju. Ne smiju odustajati. Mislim da bi studenti trebali tijekom studiranja manje izlaziti u noćne klubove i više se posvetiti učenju”, zaključuje Tomislav.

- Oglas 2 -
spot_img