Doc. dr. sc. Borko Rajič: Djece oboljele od maligne bolesti treba se sjetiti svaki dan

Povezane vijesti

Podijelite vijest

U novom izdanju emisije “Zdravlje na prvom mjestu” razgovaralo se o temama vezanim za Međunarodni dan djece oboljele od raka koji se obilježava 15. veljače. S ciljem podizanja svijesti o izazovima s kojima se suočavaju, ne samo oboljela djeca nego i njihove obitelji, o ovoj važnoj i osjetljivoj temi razgovarali smo s doc. dr. sc. Borkom Rajičem.

Rajič je kroz razgovor kazao kako je obilježavanja ovakvih i sličnih dana izrazito važno jer pozitivno utječe na podizanje svijesti i objašnjava široj okolini što se sve oko nas događa, međutim, posebno ističe:

- Oglas-

“Važno je da se tih ljudi, koji svakodnevno vode tu bitku, sjetimo svaki dan. Točnije, da napravimo sustav koji će omogućiti da svaki dan bude 15. veljače, a ne da se samo na taj dan sjetimo, kažemo ‘baš mi je žao što se takvo nešto događa’ i da onda, do idućeg puta, zaboravimo da ta djeca postoje“.

Pogledajte emisiju:

- Oglas 2 -
spot_img