U Svetištu i Župi Kraljice Mira u Hrasnu svečanim misnim slavljem obilježen je Dan župe – blagdan Bezgrješnog Začeća Blažene Djevice Marije, koji se u katoličkom kalendaru slavi 8. prosinca. Središnje misno slavlje predvodio je don Mate Pehar, župni vikar u župi sv. Mateja.

Unatoč tome što je blagdan padao na radni dan, misnom slavlju nazočili su brojni vjernici iz župe Hrasno, kao i nekoliko stotina hodočasnika iz okolnih župa – Stoca, Neuma, Graça i drugih mjesta.
Na kraju misnog slavlja sve okupljene prigodnim riječima pozdravio je i dobrodošlicu im poželio don Vinko Raguž, župnik i upravitelj Svetišta Kraljice Mira u Hrasnu.
Ovom prigodom svoja su vrata otvorile i mnoge inače zatvorene kuće iseljenih župljana, koji se svake godine rado vraćaju u svoj rodni kraj i svoje svetište.
Posjet Svetištu Kraljice Mira uvijek iznova donosi duhovnu okrepu, osobito na smiraju još jedne jeseni i još jedne kalendarske godine, utkane u Božju nit vremena.
Tekst| Foto: Prof. Ivo Raguž


