Tijekom svete mise, 1. ožujka, slavljene nakon obilježavanja 32. obljetnice raspuštanja zloglasnog logora „Muzej“ u Jablanici, kolona automobila s istaknutim zastavama Armije R BiH uznemiravala je vjernike, piše Nedjelja ba.

Također, nakon misnog slavlja, dvojica nepoznatih počinitelja verbalno su napali katoličkog svećenika i druge u njegovoj prisutnosti, nazivajući ga pritom ustašom i drugim pogrdnim nazivima. Događaj je prijavljen nadležnim policijskim organima, te je u tijeku vršenje uviđaja i rasvjetljavanja nemilog događaja.
Podsjetimo, na nadnevak 22. veljače Dan općine Jablanica prvi je put bio obilježen upravo na mjestu gdje su Hrvati zarobljeni, silovani, mučeni i ubijani. Postavlja se pitanje do kada će Hrvati u Općini Jablanici trpjeti i strahovati za vlastite živote, te živjeti u nesigurnosti?


