Prvog dana korizme, na Čistu srijedu, boravili smo u glavnom gradu Bosne i Hercegovine – Sarajevu. Nazočili smo svetoj misi u Katedrali Srca Isusova, koju je predvodio novoimenovani vojni ordinarij u BiH, biskup Miro Relota. Sveta misa bila je namijenjena pripadnicima Oružanih snaga BiH katoličke vjeroispovijesti.
Nakon mise posjetili smo župu Uznesenja Blažene Djevice Marije u sarajevskom prigradskom naselju Stup, gdje je i danas živ katolički duh i snažno očuvan hrvatski nacionalni identitet.

Bio je to lijep, prohladan i sunčan dan u Sarajevu. Ni prosvjednici nas nisu ometali prilikom prolaska preko Marijin Dvora.
Na fotografijama: sarajevska katedrala i crkva na Stupu. (Prof. Ivo Raguž)


