U velikoj dvorani Hrvatskog doma “Herceg Stjepan Kosača” 21.11. održana je svečana promocija 2. generacije doktora medicine na engleskom jeziku, 4. generacije doktora dentalne medicine te 23. generacije doktora medicine na hrvatskom jeziku Medicinskog fakulteta Sveučilišta u Mostaru, piše Bljesak info.
Svečanost je započela u 13:00 sati, uz prisutnost profesora, obitelji promoviranih studenata, prijatelja i brojnih uzvanika. Promociju je predvodio dekan Medicinskog fakulteta, prof. dr. sc. Ivan Čavar, koji je u svom obraćanju čestitao novim doktorima na postignutom uspjehu, naglasivši važnost njihovog poziva i odgovornosti koju nose prema pacijentima i zajednici.
Roditelji i profesori nisu krili ponos, a dvorana je bila ispunjena emotivnim trenutcima, posebno tijekom prozivki i uručenja diploma.
Među promoviranim doktorima medicine našle su se i tri Stočanke koje su svojim predanim radom i ustrajnošću uspješno stigle do svoje titule. Svoje stečeno znanje već primjenjuju u Domu zdravlja Stolac, na zadovoljstvo i dobrobit svih naših građana.
Završetak studija tek je početak profesionalnog puta koji zahtijeva predanost, cjeloživotno učenje i humanost. Današnjom promocijom Mostar je dobio novu generaciju liječnika i doktora dentalne medicine koji će svoje znanje uskoro primijeniti u zdravstvenim ustanovama diljem zemlje, a vjerojatno i šire.


